Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler

Rahat bir otele yerleştikten ve güneşi içinize çektikten sonra şehri tanımak için kendinizi dışarı atın. Şehrin ana caddelerinde dolaşın ve Kaleiçi’ne gidip Eski Şehir’ bir fincan Türk kahvesi içerek limandaki gemileri sayın, güneşte parlayan camileri ve ünlü Hadrian Roma Kapısı’nı görün. Düden Şelalelerinde sıcak bir günün keyfini çıkarın. Antalya zengin bir tarihe ve bazıları antik çağlara kadar uzanan ilginç manzaralara sahip antik bir şehirdir.

Antalya’nın em ilginç yerlerinden bir Kaleiçi olarak da bilinen Eski Kenttir. Roma ve Osmanlı mimarisinin iç içe geçtiği, kırmızı kiremitli çatılara ve güzel bir şekilde restore edilmiş Osmanlı konaklarına sahip dar Arnavut kaldırımlı sokakların labirentinde dolaşma şansını kaçırmayın.

İlginizi Çekebilir
  • Antalya Plajları
    Bu tatil beldesi dünyanın en temiz sahil şeritlerinden birine sahiptir. Hem kayalık, dik kıyılar hem de büyük beyaz çakıl taşlarından oluşan plajlar vardır. Antalya'nın en prestijli bölgesi Kundu'dur. Bu bölgede geniş kumsallar hakimdir. Ayrıca Antalya Körfezi dalış iç...
  • Antalya Araç Kiralama Firmaları
Whatsapp Telefon